Maksimum Ege Sigorta Hizmetleri LTD. ŞTİ.

Zorunlu Deprem Sigortası - DASK

Depremler, doğal bir afettir ve engellenmesi mümkün değildir. 

Ülkemizin jeopolitik konumundan ötürü deprem fay hatları üzerinde yer alması ve geçmişte yaşadığımız acı olaylar, bu sigorta sistemini zorunlu hale getirmiştir. Her ne kadar depremi önleyemesek de ardından oluşacak maddi hasarları en aza indirebilmek DASK sayesinde mümkündür. 

DASK ile, oluşabilecek doğal faaliyetlerin maddi etkilerinden kurtulmak mümkündür. DASK ile sadece evinizde oluşan hasarları değil, ilave olarak eşyalarınızı da teminat altına alabilirsiniz.

DASK'IN KAPSADIĞI TEMİNATLAR

DASK'ın bize tanıdığı imkanlar ve zorunluluk halleri

 

ABONELİK İÇİN ÖNCE DASK

Konut sigortası, elektrik ve su aboneliği gibi işlemleri, DASK olmadan yaptırmak mümkün değildir. İlgili kuruma gittiğinizde öncelikle DASK ibraz etmeniz gerekmektedir.

SADECE DEPREM Mİ?

DASK, sadece deprem anında değil; tsunami, toprak kayması, yangın, patlama ve benzeri durumlarda da konut hasarında oluşabilecek maddi kayıpları karşılamaktadır.

MADDİ KAYIPLAR

Deprem sigortası primleri ile depremzedelere destek sağlamış olursunuz. Ayrıca deprem sonrası zarar gören evinizin ve eşyalarınızın maddi kayıplarını karşılayabilirsiniz.

HESAPLAMA

DASK, m2 baz alınarak hesaplanmaktadır. Sadece binalar baz alınmaktadır. Arsa, arazi için geçerli değildir. 150bin TL üzerindeki değerler için isteğe bağlı DASK yaptırılabilir.

YENİLEME ZORUNLU

DASK, her yıl yapılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Yapı maliyetlerine bağlı olarak her sene fiyat konusunda değişiklik göstermektedir. Fiyat için iletişime geçiniz.

TEMİNAT KAPSAMI

Temel, ana duvar, bahçe duvarları, merdiven, asansör, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, koridorlar, çatı ve bacalar teminat kapsamına dahil olmaktadır.

Diğer Hizmetlerimize Göz Atın